Toroslar'da yollar bakımdan geçiriliyor

Mersin'in merkez ilçe Toroslar Belediyesi, havaların ısınmasıyla birlikte ilçeyi yaz sezonuna hazırlıyor. İlçenin dört bir yanında yol bakım ve onarım çalışmaları aralıksız...

Toroslar'da yollar bakımdan geçiriliyor
18 Nisan 2024 - 16:00
Mersin'in merkez ilçe Toroslar Belediyesi, havaların ısınmasıyla birlikte ilçeyi yaz sezonuna hazırlıyor. İlçenin dört bir yanında yol bakım ve onarım çalışmaları aralıksız sürdürülüyor.

Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, mevsim şartları, aşırı kullanım ve alt yapı çalışmaları nedeniyle bozulan ve tahrip olan yolları bakımdan geçiriyor. Ekipler, yayla turizminin yoğun yaşandığı mahallelerde ise ulaşımın daha kolay sağlanması için bağlantı yollarını genişletiyor, imara uygun yolları da ulaşıma açıyor.

Bu kapsamda Doruklu, Portakal, Güzelyayla ve Gözne mahallelerinde yol açım çalışması, Soğucak Mahallesi'nde ise kilit parke taşı tamiratı yapıldı."Tüm mahallelerimizde değişim ve dönüşüm çalışmaları hızla sürecek"

Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, hem kırsal mahallelerde hem ilçe merkezinde yol yapım ve onarım çalışmalarının tüm hızıyla devam edeceğini söyledi. Yıldız; "Toroslar'ın sağlıklı ve marka kent olma yolundaki yatırımlarımızı sürdürürken, vatandaşlarımıza güvenli ve konforlu ulaşım ağı sunacağız. Üst yapı çalışmalarımız çerçevesinde ve stratejik planımız doğrultusunda 67 mahallemize eşit hizmet götürme gayreti içerisinde olacağız. İlçemizde yaşamın kolaylaştırılması için çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek" dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum