Kahramanmaraş, '2023 Gıda İhtisas OSB' yatırım programına alındı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde hayata geçirilecek Kahramanmaraş Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Projesi, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı...

21 Ocak 2023 - 12:50
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde hayata geçirilecek Kahramanmaraş Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Projesi, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından 2023 Yılı Yatırım Programı'na alındı.

Kahramanmaraş yatırım programı çerçevesinde yol haritasının belirlenmesi için Gıda OSB 2023 Yılı 1. Müteşebbis Heyeti Toplantısı gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda; Gıda OSB Müteşebbis Heyeti ve Yönetim Kurulu Başkanı Arif Şen, Müteşebbis Heyeti üyeleri ve paydaş kurum temsilcileri de yer aldı.

Toplantıda konuşan Gıda OSB Müteşebbis Heyeti ve Yönetim Kurulu Başkanı Şen, "Proje için son derece önemli bir aşama olan 80 hektarlık taşınmazın Gıda OSB'ye devir işlemini de tamamladık ve parselasyon çalışmaları için hazır hale getirdik" dedi.

Gıda OSB Müteşebbis Heyeti Üyesi ve Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Dairesi Başkanı Erdoğan Emrah Hatunoğlu da toplantıda, proje çerçevesinde hayata geçirilen ve planlanan çalışmalara ilişkin bir sunum gerçekleştirdi.

Gıda OSB projesinde çok büyük aşamalar kat edildiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, "Bu çok önemli gelişmeyle birlikte projemizin yapım aşaması çok daha hızlanacak. 80 hektar alana sahip Gıda OSB'mizin altyapısı da Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın destekleriyle yapılacak. Şehrimizin gıda üretiminde ve ekonomik anlamda kalkınmasına önemli katkıda bulunacak olan bu projemiz ayrıca binlerce hemşehrimizin de istihdamını sağlayacak. Gıda OSB projemizin şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum