Başkan Çetin'e şantaj yapan isme büyük ödül

Son Güncelleme : 01 Ekim 2017 15:10
Başkan Çetin'e şantaj yapan isme büyük ödül

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin'e şantaj yapmaktan yargılanan ve 2 yıl hapis cezasına çarptırılan Ramazan Artıksüer'in isminin, CHP Çukurova Toros Mahallesi delege seçimlerinde, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve İl Başkanı Ayhan Barut'un hazırlattığı delege listesinde yer alması gündeme damgasını vurdu.

ŞANTAJDAN CEZA ALDI

Çukurova Belediyesi'ne yapılan silahlı eylemi gerçekleştirenlerle birlikte, Belediye Başkanı Soner Çetin'den 500 bin lira istedikleri ileri sürülen ve 25. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen şantaj davasında yargılanan Ramazan Artıksüer, mahkeme tarafından 2 yıl hapis cezası ve 120 gün karşılığı adli para cezasına çarptırılmıştı. Mahkeme, "Sanık Ramazan Artıksüer'in üzerine atılı şantaj eylemi sabit olmakla, eylemine uyan TCK'nın 107/2 maddesi atfı ile TCK 107/1 maddesi gereğince suçun işleniş şekli ve özellikleri, sanığın kastının yoğunluğu nazara alınarak, takdiren ve teşdiden 2 yıl hapis cezası ve 120 gün karşılığı adli para cezası ile cezalandırılmasına" karar verdi.

DELEGE SEÇİMLERİNDE ÖDÜLLENDİRİLDİ
Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin'e şantaj yapmaktan ceza alan Ramazan Artıksüer'in ismi, CHP Çukurova ilçesi Toros mahallesi delege seçimlerinde kamuoyuna yansıdı. Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut'un hazırlattığı delege listesinde, CHP'li Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin'e şantajdan hüküm giyen Ramazan Artıksüer'in isminin yer alması, parti tabanında ve kamuoyunda büyük tepkiye neden oldu. Bazı partililer, "Bu nasıl mantıkdır. Partinin belediye başkanına şantaj yapan birinin ismi nasıl delege yazılır?" diye tepkisini dile getirdi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle