AK Parti ve MHP karşı çıktı, Başkan Çetin ''O camiyi yaptıracağız'' dedi

Son Güncelleme : 11 Aralık 2016 11:12
AK Parti ve MHP karşı çıktı, Başkan Çetin ''O camiyi yaptıracağız'' dedi

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, AK Parti ve MHP'li meclis üyelerinin karşı çıkmasına rağmen Karataş ilçesinde fırtınadan zarar gören camiyi onarıp yeni minare inşa edeceklerini söyledi.

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, geçen Eylül ayında Karataş Ovası’nda meydana gelen şiddetli fırtınada cami minaresi yıkılan ve büyük hasar gören Helvacı Mahallesi’ni ziyaret etmiş, caminin onarılması ve minarenin inşa edilmesi için talimat vermişti.

AK PARTİ VE MHP RET OYU VERDİ

Köy halkıyla birlikte ziyaret ettikleri caminin onarılması ve minarenin yeniden inşa edilmesi için harekete geçeceklerini söylediğini belirten Başkan Çetin, ardından konuyu meclis gündemine taşıdıklarını kaydetti. Başkan Çetin, gündem maddesi ile ilgili teklife CHP grup halinde ‘evet’ derken, AK Parti ve MHP meclis üyelerinin, ‘ret’ oyu verdiğini söyledi.

‘’CAMİNİN ONARIM KARARINA RET OYU VERMENİZİ ANLAYAMIYORUM’’

CHP’li meclis üyelerin oy çokluğu ile caminin onarımına ve minarenin yapımına karar verildiğini vurgulayan Çetin, “Sırf muhalefet olsun diye her şeye karşı çıkmanızı anlarım da, burası fırtınadan zarar gören caminin onarımı ve minarenin yapımıyla ilgili. Bunu bilmenize rağmen, ‘ret’ veriyorsunuz. Bu tavrınıza anlam veremiyorum” diyerek tepkisini dile getirdi.

"KARŞI ÇIKILMASINA RAĞMEN CAMİYİ ONARACAĞIZ"

Başkan Çetin, maddenin AK Parti ve MHP’nin karşı çıkmasına rağmen geçtiğinin zabıtlara girmesini sağladığını, fırtınadan zarar gören caminin onarılacağını ve yeniden minaresinin inşa edileceğini kaydetti.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (3)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle